rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Zdrowe nawyki picia wody
Lifestyle

Zdrowe nawyki picia wody, czyli jak utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu

Woda jest człowiekowi niezbędna do życia. Tak, to stwierdzenie – choć jest truizmem – to dla wielu osób wciąż pozostaje nieoczywiste. Często bowiem zapominamy o przyswajaniu odpowiedniej ilości wody, skupiając się na spożyciu jej „zamienników”. O czym zatem pamiętać, by właściwie się nawodnić? Jaką rolę odgrywają w tym przypadku automaty do wody?

Dlaczego akurat woda?

Wszyscy wiemy, jak ważne jest w naszym życiu właściwe nawodnienie organizmu. Niestety często zapominamy, jak ogromną rolę odgrywa woda w prawidłowym funkcjonowaniu naszego ciała. Niedobór wody to przede wszystkim:

  • zaburzenia pamięci,

  • zaburzenia koordynacji ruchów i trudności w wykonywaniu najprostszych czynności,

  • uporczywe i intensywne bóle głowy,

  • obniżenie zdolności koncentracji,

  • utrata świadomości, a w konsekwencji – śmierć.

Poza tym niewłaściwe nawodnienie organizmu prowadzi również do wyschnięcia błon śluzowych, a w konsekwencji – do spadku odporności naszego organizmu.

Znamienne jest stwierdzenie, że bez wody jesteśmy w stanie przeżyć maksimum 3 dni.

Jak prawidłowo nawadniać organizm?

Zacznijmy od tego, że warto wyrobić sobie nawyk picia wody. Niestety, mało kto stosuje się do tej zasady. Tymczasem naukowcy podkreślają, że każdego dnia należy spożywać około 0,02 litra tego życiodajnego płynu na każdy kilogram masy naszego ciała. Oczywiście mowa tu o pełnowartościowej wodzie mineralnej, która zawiera wszystkie niezbędne składniki, które dzielimy na:

  • makroelementy takie jak wapń, magnez, chlorki, sód, potas, jodki, żelazo,

  • mikroelementy, czyli stront, lit, brom, cynk, a także mangan i miedź.

Rozwiązaniem najzdrowszym dla naszego organizmu pozostaje zawsze niegazowana woda mineralna. Jak się do niej przekonać, będąc otoczonym przez różnego rodzaju kolorowe, gazowane i słodzone napoje? Nawyk picia wody można sobie wyrobić poprzez odstawienie na maksymalnie 14 dni ww. napojów i zapewnienie dostępu do czystej wody mineralnej. Dzięki temu nasz organizm nie będzie już uzależniony od nadmiaru cukru.

Dostęp a nawyk, czyli jak nauczyć się picia wody?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wystarczy zapewnić sobie do niej nieograniczony dostęp. Ciekawym rozwiązaniem jest np. dystrybutor do wody https://aquamo.com.pl/dystrybutory-filtrujace-wode, który (zależnie od wariantu urządzenia) można podpiąć do butli lub instalacji wodnej. Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczoną możliwość skorzystania ze smacznej i zdrowej wody i to bez konieczności codziennego odwiedzania sklepu.

Reasumując, automaty do wody to najprostszy sposób na to, by wyrobić sobie nawyk spożywania wody i jednocześnie zadbać o własne zdrowie. W końcu 3/4 z nas to woda.