Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Ślub po 40stce- czyli suknia ślubna dla dojrzałej panny młodej

21 września 2019


Ślub po 40stce już dziś nikogo nie dziwi. Na miłość nigdy nie jest za późno i na szczęście do przeszłości odeszły czasy gdy panna młoda miała maksymalnie 20 kilka lat, a ślub po trzydziestym roku życia był rzadkością.
Coraz więcej jest ślubów osób po 40stym a nawet 50tym czy 60tym roku życia, i to jest piękne. Cechą łączącą panny młode w każdym wieku jest fakt, że chcą one wyglądać pięknie i zjawiskowo w dniu swojego ślubu. Suknia, fryzura, makijaż- wszystko to musi być perfekcyjne i dopasowane do siebie.

Suknia ślubna i dodatki dla Panny Młodej 40+

Panny młode po 40stym roku życia często mają dylemat- realizować marzenia czy jednak wybrać suknie bardziej zachowawczo, rezygnować z bieli czy jednak pokusić się o tradycyjną suknię ślubną. Dobrą zasadą jest pójście w klasykę. Warto pamiętać, że nie warto odmładzać się na siłę, to co dobrze wygląda na dwudziestolatce na kobiecie dojrzałej może wyglądać tanio i kiczowato. Nie ma sensu się też na siłę odmładzać każdy wiek ma swoje prawa i swoje plusy.
Nie ma sensu wybierać przesadnie strojnych sukien z wieloma zdobieniami lub sukien ślubnych w stylu księżniczki, lepszym wyborem będzie szyk, elegancja i kobiecość. Suknie proste, klasyczne sprawdzą się na każdej figurze. Nie można jednak popadać w przesadę, w końcu to panna młoda ma czuć się piękna i wyjątkowa. Kluczowe jest tu zastanowienie się nad tym jakie części naszej sylwetki chcemy zatuszować a jakie atrybuty podkreślić, jeśli mamy piękną talię warto ją uwydatnić, jeśli naszym atutem jest biust warto go dyskretnie podkreślić- zachowując oczywiście odpowiednie granice. Suknia ma odzwierciedlać charakter panny młodej i podkreślać jej figurę.
Suknia powinna być też dopasowana do stylu całego przyjęcia weselnego, wtedy całość będzie spójna.

Biała czy kolorowa

Panny Młode po czterdziestym roku życia często czują się zobowiązane do rezygnacji z bieli i wybierają suknie w innych barwach: pastelowe, brązowe, odcienie szarości i złota czy nawet bardziej wyraziste, jak granatowe czy czerwone. Czy jest to jednak przymus? Wybór zależy indywidualnie od panny młodej.

Równie istotna przy wyborze sukni ślubnej jest kwestia tkaniny, warto postawić na tkaniny najlepszej jakości, które same w sobie wyglądają elegancko i dodadzą nam szyku. Dojrzałe Panny Młode wybierają suknie ślubne wykonane z dobrej jakości koronki, tafty lub lnu- są one bardzo eleganckie i nie potrzebują już dodatkowych ozdób. Najlepiej sprawdzają się modele klasyczne, natomiast lepiej zrezygnować z gorsetów i falbanek.

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dziecko śnieg
modna biżuteria
czółenka

Jesteś zainteresowany reklamą?

czółenka