Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Sukienki weselne dla matki chrzestnej

6 września 2019


Matka chrzestna pełni ważną rolę w życiu każdego człowieka. Ta osoba przy Chrzcie Świętym przysięga, że będzie prowadzić dziecko w wierze. Tak naprawdę rola kulturowa matki chrzestnej jest nieco inna. Oczekiwania są takie, że matka chrzestna będzie towarzyszyła dziecku w życiu, będzie służyć radą i pomocą.

Strój matki chrzestnej

Nawet jeżeli przyszła panna młoda bądź przyszły pan młody nie utrzymują na co dzień kontaktu ze swoją matką chrzestną to i tak wypada zaprosić tę osobę na ślub. Takie są względy kulturowe. Zaproszenie zazwyczaj zostaje przyjęte, ponieważ małpa chrzestna nawet po wielu latach chce zobaczyć swojego chrześniaka i złożyć mu najserdeczniejsze życzenia na nową drogę życia. Oczywiste jest, że na ślub wypada elegancko się ubrać. Matka chrzestna raczej zostanie zauważona i nie będzie mogła schować się w tym nie gości. Dlatego tym bardziej każdej matce chrzestnej zależy, aby na sobie wyglądać naprawdę pięknie. Nie ma raczej ryzyka, aby matka chrzestna przyćmiła swoim strojem samą pannę młodą. Sukienki weselne dla matki chrzestnej powinny być stosowne, lecz eleganckie. Jakie jeszcze powinny mieć cechy? Powinny być wykonane z dobrej jakości materiału, aby na przykład się nie gniotły, ponieważ źle będzie to wyglądało w kamerze i na zdjęciach. Jednak ważne jest też dobranie stroju do swojego charakteru i typu sylwetki oraz figury, a także to typu kolorystycznego.

Strój i dodatki

Zakup samej sukienki to jeszcze nie wszystko – trzeba dobrać do tego dodatki. Wybór dodatków przysparza czasami tyle samo trudu, co wybór sukienki, nie jest to wcale łatwe zadanie. Bardzo trudno jest dobrać buty i biżuterię, aby wszystko było spójne i aby każdy element stroju komponował się z innymi. Są ogólne zasady dotyczące doboru dodatków. Na przykład jeżeli bogate są kolczyki to inne elementy biżuterii takie jak naszyjnik powinny być skromne. Warto zwrócić szczególną uwagę na buty, które powinny być nie tylko eleganckie, ale też wygodne. Wesele jest w gruncie rzeczy imprezą, na której się tańczy. Jeżeli na oficjalnej części ślubnej ktoś chce wystąpić na wysokich obcasach, to warto pomyśleć też o niższym obcasie na część taneczną. Nad wyborem stroju i dodatków bardzo zastanowić się na wiele miesięcy przed imprezą, aby później uniknąć popłochu i nietrafnych wyborów. Warto ubrać się tak, aby później się tego nie wstydzić, na przykład oglądając zdjęcia lub film z imprezy. Rola matki chrzestnej na ślubie zwykle nie ogranicza się do skromnego udziału w uroczystości.

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dziecko śnieg
modna biżuteria
czółenka

Jesteś zainteresowany reklamą?

czółenka