rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

Wiosenne odświeżanie wnętrza – sprawdzone pomysły

Promienie słońca wiosną pobudzają nas do działania. Oprócz rozpoczęcia porządków i ograniczania zbędnych przedmiotów, czy nieużywanej odzieży, warto pomyśleć o drobnych zmianach we wnętrzach, które szybko pomogą je odświeżyć. Poznaj sprawdzone pomysły, dzięki którym poczujesz wiosenny klimat w swoim domu – zapraszamy!

Wiosenne zmiany

Nic lepiej nie pobudza do zmian niż piękna, słoneczna pogoda. Kiedy mycie okien i opróżnianie szaf ze zbędnych ubrań to za mało, warto pomyśle

 o kilku zabiegach, które umożliwią odświeżenie przestrzeni. Doskonałym zabiegiem, dzięki któremu pomieszczenie zyska nowego ducha, jest zmiana kolorystyki. Warto w tym celu pomyśleć o przemalowaniu ścian, które mogły ulec  zabrudzeniu w trakcie zimowego okresu. Jeśli nasze wnętrze było do tej pory utrzymane w jednobarwnych odcieniach, dobrym pomysłem może okazać się wyróżnienie jednej z powierzchni znacznie intensywniejszą, odmienną od pozostałych barwą.

Ciekawym sposobem na optyczne ożywienie przestrzeni jest zastosowanie oryginalnych printów. Mogą ku temu posłużyć tapety ze wzorem cegieł lub dekoracyjne ornamenty. Ten patent sprawdzi się w miejscach szczególnie narażonych na intensywną eksploatację, takich jak przejściowy korytarz, czy przedpokój. Zmiana barwy lub wzoru ściany to także idealny sposób na wprowadzenie szybkich zmian w strefie telewizyjnej w salonie, ale to rozwiązanie sprawdzi się również, gdy zapragniemy zyskać nieco przytulniejszą przestrzeń za łóżkiem w sypialni.

Odświeżanie domu inspirowane wiosną

Wiosna kojarzy się głównie ze słońcem i przyjemnym zapachem wiatru. Nic lepiej nie odda jej klimatu niż delikatnie mieniące się tekstylia https://www.bricomarche.pl/dekoracje-wnetrz/tekstylia. Kiedy ciężkie, toporne zasłony zastąpimy delikatnymi, miłymi w dotyku, ażurowymi tkaninami, w naszych wnętrzach z pewnością będzie jaśniej i znacznie przyjemnej. Ciemne, depresyjne materiały, warto zastąpić jasnymi, pastelowymi propozycjami, które będą chronić przed wzrokiem przechodniów, jednocześnie nie blokując dostępu promieni słonecznych. 

Aby przez całą dobą dało się poczuć wiosenną aurę we wszystkich pokojach, dobrze jest postawić na dodatki, kojarzące się z klimatem tej niezwykle przyjemnej pory roku. Optymizm domowników rozbudzą zielonkawe zasłony, poduchy o błękitnych wzorach, czy bawełniane kocyki nawiązujące barwą do czerwonych pąków róż. Aby wnętrze było odświeżone nie potrzeba wcale remontów, czy ingerencji w obecne meble. W zupełności wystarczą kojarzące się z budzącą się do życia porą roku akcesoria, dzięki którym obcowanie we wnętrzach będzie znacznie przyjemniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.