Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Trudny wybór Pary Młodej, czyli organizacja małego bądź dużego wesela

10 września 2019


Gdy zakochani postanowią podjąć ten najważniejszy krok w ich związku, czyli decyzję o zawarciu związku małżeńskiego, do ustalenia pozostaje tysiące spraw. Poczynając od wyboru sali weselnej, zespołu, sukni ślubnej, motywu przewodniego ślubu, kończąc na liście gości, wyborze oryginalnego samochodu, czy makijażu i dodatkach. Lista spraw do załatwienia przed uroczystością zaślubin wydaje się nie mieć końca. Para Młoda podejmując decyzję o ślubie oraz organizacji wesela musi jednak przede wszystkim zacząć podejmowanie wszelkich decyzji od zadecydowania, czy wesele ma okazać się wielką uroczystością na którą zaproszonych będzie dziesiątki osób, czy może jednak woli by wesele było skromne, w najbliższym gronie rodziny. Wybór zdecydowanie nie należy do łatwych.

Huczne wesele – czy warto wydać dziesiątki tysięcy na jedną noc zabawy?

Wielkie i huczne wesele czasami należy do marzeń Pary Młodej. Częściej jednak jest po prostu tak, że to rodzice naciskają na młodych do organizacji wielkiego wesela, bo na tak uroczyste wydarzenie trzeba przecież zaprosić WSZYSTKIE dalsze kuzynki, ciotki i wujków. Para Młoda staje tutaj przed bardzo trudną decyzją. Wielkie wesele wiąże się przede wszystkim z ogromnymi kosztami, a zapraszanie kuzynostwa, którego nie widzieli od lat tak naprawdę nie ma większego sensu. W końcu po co robić imprezę dla ludzi, których nawet dobrze nie znamy? Z drugiej jednak strony pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach szybkiego życia, praktycznie przez całe życie mamy niewiele okazji, by spotkać się z całą rodziną. Ślub jest właśnie taką wyjątkową okazją, gdy nawet daleka rodzina jest w gotowości przyjazdu na uroczystość, choćby wiązało się to z pokonaniem setek kilometrów. Huczne wesele jest nieco droższe od skromnej i małej uroczystości, ale to idealna okazja do wzmocnienia rodzinnych więzi. Tak wielka uroczystość charakteryzuje się też wielką spektakularnością, o której wszyscy mówią później przez lata. Tak więc małe czy duże wesele – odpowiedź na to pytanie nie jest taka łatwa i oczywista.

Małe i skromne wesele też może być piękne

Od tego, czy zorganizować małe czy duże wesele zależą również preferencje Państwa Młodych. Jeśli zakochani nie lubią sztampowych imprez pełnych połysk i setek gości, nie musza decydować się na organizację wielkiego wesela. Skromny ślub i wesele również charakteryzują się elegancją i klasą, a młodzi, którzy kochają spędzać czas w gronie najbliższej rodziny z pewnością będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy, a dodatkowo oszczędzi to im stresu występowania przed dużą publicznością. Decyzję o tym jakie wesele zorganizować muszą podjąć narzeczeni na podstawie własnych preferencji oraz wielkości swoich rodzin.

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

pediatra
Usuwanie zmian skórnych
Zdrowe nawyki picia wody

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zdrowe nawyki picia wody