rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

przytulna sypialnia
Lifestyle

Aranżacja przytulnej sypialni w stylu skandynawskim

Niemalże wszyscy zakochaliśmy się w stylu skandynawskim. Polubiliśmy się z jego prostotą i minimalizmem, które pasują dosłownie wszędzie i wszędzie sprawdzają się tak samo dobrze. Przytulna sypialnia zaprojektowana w oparciu o zasady stylu skandynawskiego zapewnia nam wyjątkowy komfort, który zaczynamy wyraźnie odczuwać w życiu codziennym. To ona umożliwia nam beztroski odpoczynek. Już sam jej widok wprowadza nas w doskonały nastrój i dodaje nam energii do stoczenia walki z kolejnym trudnym dniem. Aby stworzyć taki klimat w pomieszczeniu sypialnianym, musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów wnętrza, czyli: materiał mebli, rodzaj pościeli, materac, a także i uzupełniające to wszystko dodatki.

Aranżacja przytulnej sypialni w stylu skandynawskim

Aranżacje zacznij od wyboru mebli

Najpierw meble. Te, które odnajdą się we wnętrzach skandynawskich, to komplety wykonywane z jasnych gatunków drewna. Wyglądają niepozornie, ale w tej niepozorności kryje się wielka moc. Jasny komplet mebli sypialnianych stanie się taką podstawą, do której stopniowo będziemy dobierać kolejne elementy wyposażenia. Kolejnym z nich jest materac i pościel. Oba te elementy muszą bowiem idealnie ze sobą współgrać. Przytulna sypialnia okaże się przytulna tylko wtedy, gdy pozwoli nam na swobodny i przyjemny wypoczynek. A najlepiej odpoczywa się właśnie na łóżku. Zadbajmy więc o to, by było ono pokryte wygodnym materacem i przyjemną w dotyku pościelą.

Gotową już aranżację wykończymy z pomocą dodatków, które muszą być ciepłe i przytulne. Śmiało sięgajmy więc po różnego rodzaju koce, puchate poduszki, dywany wykonane z grubej dzianiny i mięsiste zasłony.

zwawyleniwiec.pl