rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

zabawki
Uroda

O narzędziach, które wspomagają zabawę

Dzieci, które się bawią nie zabijają tylko swojej nudy. Rozmaite czynności, które są przez nie wtedy wykonywane stymulują rozwój mózgu i całego systemu nerwowego. Można nawet powiedzieć, że nie ma mowy o prawidłowym, zrównoważonym rozwijaniu się bez tych wydawałoby się mało ważnych zajęć. Zjawisko zabawy obserwowane jest zresztą nie tylko wśród ludzi, ale też wielu gatunków zwierząt.

Dzieje się tak, gdyż oddawanie się tym czynnościom jest jednym z najlepszych sposobów na naukę przydatnych życiowo umiejętności. Jak dzieje się to we wszystkich innych aspektach, człowieka w tej mierze oddziela od zwierząt ogromna różnica jakościowa. Zabawy dzieci trwają z reguły dłużej, ich dominacja w sposobie spędzania wolnego czasu ciągnie się przez lata, opierają się też na wykonywaniu bardziej złożonych celów. Ludzie posługują się często specjalnymi przedmiotami. Zabawki są wszechobecne wśród najmłodszych przedstawicieli ich populacji.

narzędzia wspomagające zabawe

Jak urozmaicić zabawę?

Ich funkcja jest rozmaita. Uczą pokonywania rozmaitych trudności, co stanowi swoisty sposób na symulowanie zdarzeń, które mogą nastąpić w prawdziwym życiu. Przy tym stanowią doskonały sposób na naukę umiejętności skupienia się na analizie i rozwiązaniu problemu. Ich funkcja nie ogranicza się tylko do pobudzania sfery intelektualnej dziecka. Jest wiele akcesoriów, które pozwalają na poprawę zdolności motorycznych i ogólnej sprawności fizycznej. Wiele z nich pozwala także na przemycanie do wyobraźni i mentalności młodego człowieka norm i wartości kulturowych, a także ról społecznych.

nicponkids.pl