rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle Uroda

Mocny czy delikatny makijaż ślubny? Który z nich wybrać?

Ślub- ten wymarzony i wyczekany, dzień dla Panny Młodej. To ten wyjątkowy dzień, gdy każda kobieta może poczuć się jak księżniczka. Wszystkim zależy aby tego dnia wyglądać zjawiskowo, niepowtarzalnie i najlepiej jak tylko się da. Suknia, fryzura, makijaż to wszystko musi składać się w jedną zjawiskową całość.

Makijaż ślubny

Makijaż jest to bardzo ważny element- stąd tak duża popularność artystek make- up, kosmetyczek czy też wizażystek. Mało która panna młoda decyduje się dziś na samodzielne wykonanie makijażu- wolą powierzyć to profesjonaliście. Trendem ostatnich lat jest delikatny makijaż ślubny- tak zwany naturalny look, gdzie kluczowa jest promienna cera oraz mocniej zarysowane oko.

Mocny czy delikatny makijaż ślubny?

Delikatny make-up ślubny to wbrew pozorom jeden z najtrudniejszych makijaży do wykonania, jak sprawdzić aby skóra wyglądała jak bez grama makijażu, a jednocześnie byłą nieskazitelna? To prawdziwa sztuka pomalować kogoś tak aby wyglądał jak nie tknięty pędzlem. Makijaż ślubny jest połączeniem mocnego makijażu wieczorowego z makijażem fotograficznym- trzeba tu uzyskać kompromis pomiędzy tym co będzie widoczne na zdjęciach a tym jak panna młoda będzie wyglądać na żywo. Taki makijaż musi wyrównać cerę, zamaskować jej mankamenty, wyprofilować twarz a jednocześnie podkreślić kolor oczu. Panna Młoda na zdjęciach ma wyglądać promiennie, świeżo i kobieco, ale jednocześnie na żywo nie może wyglądać jak w masce.

W naturalnym makijażu kluczową rolę odgrywa przygotowanie cery,
trzeba o tym pomyśleć już na kilka tygodni przed ślubem ponieważ skóra powinna być oczyszczona, odżywiona i nawilżona. Podkład musi być w naturalnym kolorze skóry, wszystkie niedoskonałości i cienie zatuszowane korektorem, dopiero wtedy całość może zostać utrwalona pudrem matującym i rozświetlającym.

Ślubny makijaż oczu

Ślubny makijaż oczu to nie efekt przydymionego oka, ale raczej stonowane barwy, beże, brązy, pudrowy róż, delikatne fiolety, przy nich policzki mogą zostać muśnięte różem. Jedynym mocniejszym akcentem makijażu jest cienka kreska na powiece i oczywiście długie rzęsy w tym celu nieodzowne są oczywiście sztuczne kępki rzęs.

Makijaż ust
Dopełnieniem delikatnego makijażu oczu powinien być dopasowany do nich makijaż ust. Na ślubie można trzymać się klasycznej zasady: jasne oczy – mocne usta, mocne oczy – jasne usta, ale sprawdzi się też lekkie pociągniecie ust błyszczykiem w stonowanym kolorze nawet przy delikatnych oczach. Trendem ostatnich lat jest dopasowanie makijażu ust do koloru kwiatów w bukiecie.