rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

Korzyści rozwojowe klocków dla dzieci

Klocki to chyba najpopularniejsze zabawki dla dzieci. Znane od lat zachwycają swoimi możliwościami. Wcześniej jedynie drewniane, teraz producenci zwracają uwagę na poszerzanie różnorodnych umiejętności dziecka. Jedną z ciekawszych propozycji dostępnych na rynku są znane klocki Meli. To ciekawa interaktywna propozycja dla młodszych dzieci. Pomimo prostej formy pozwalają na tworzenie ciekawych konstrukcji, rozwijają wyobraźnię i wpływają na rozwój dziecka. Podpowiadamy, jak je wybrać!

Jak klocki wpływają na rozwój dziecka?

W okresie dziecięcym każda zabawa ma dla dziecka znaczenie rozwojowe. Maluch uczy się nowych umiejętności, a także uczy się różnorodnych podstaw konstrukcji i zasad działania świata. Klocki to idealne zabawka, która stymuluje najmłodszych do rozwoju. Jedną z najważniejszych umiejętności, jakie rozwijają dzieci podczas zabawy klockami są przede wszystkim zdolności manualne. Precyzja w rękach to ważna umiejętność, którą można następnie wykorzystać w późniejszym życiu. Dodatkowo dzieci rozwijają również wyobraźnię. Z klocków tworzą bowiem najczęściej konstrukcje, które są odzwierciedleniem rzeczywistego świata lub tego, który oglądają w bajkach. Dzięki temu uczą się również praw fizyki, które rządzą światem. Kolejną umiejętnością, którą zdobywają dzieci podczas zabawy klockami są zdolności dedukcji i logicznego myślenia. Konstrukcja wieży czy mostu wymaga od malucha przemyślenia tego pod kątem konstrukcji i logiki. Tego wszystkiego uczą również klocki Meli, które doskonale wspierają rozwój dziecka i stymulują pozyskiwanie pojedynczych umiejętności.

Korzyści konstrukcyjnych klocków Meli

Klocki Meli wykonane są z wytrzymałego plastiku, który jest bezpieczny dla zdrowia dziecka. Dzięki optymalnej konstrukcji, zabawki pozwalają na rozwój wyobraźni i zdolności manualnych, zarówno u młodszych, jak u starszych dzieci. Klocki mają intensywne kolory, które od pierwszej chwili przyciągają wzrok i uwagę dziecka. Ich zaletą jest również to, że łatwo się ze sobą łączą, więc nie ma ryzyka, że dziecko po kilku minutach się do nich zniechęci. Cechą charakterystyczną klocków Meli jest to, że w zestawach znajduje się wiele elementów, dzięki czemu maluch może bawić się przez długi czas. Dodatkowo nie ma ryzyka, że pokłóci się w tym czasie z rodzeństwem czy przyjacielem. Klocki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Dziecko może się nimi bawić samodzielnie lub pod czujnym okiem dorosłych. Elementy wykonane są z przyjemnego w dotyku tworzywa, które pozwala na swobodne trzymanie w dłoni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.