rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Uroda Zdrowie

Jak zapuścić paznokcie? Sprawdzone metody!

Większość z nas marzy o mocnych i długich paznokciach. Możemy wtedy pięknie je wystylizować i nie martwić się, że coś im się stanie! Jednak w większości przypadków bardzo ciężko jest zapuścić paznokcie. Nawet jeśli już są długie, to nagle łamią się i są osłabione. To problem, który da się rozwiązać! Wystarczy tylko przyjrzeć się kilku swoim nawykom, a szybko znajdziesz winowajcę takiego stanu swoich paznokci. Oto sposoby, jak sprawić, aby były one mocne i długie!

Zacznij od swojej diety! Czyli co jest potrzebne organizmowi, aby paznokcie były zdrowe?

Pewnie większość najpierw pomyślała o pielęgnacji, która mogłaby odżywić nasze paznokcie. Owszem, jest ona wskazana, jednak nie jest podstawą! Najważniejsze jest przyjrzenie się swoim nawykom i stylowi życia. Odpowiednia dieta i dbanie o swój organizm jest kluczowe, aby zapuścić zdrowe paznokcie. Chodzi tu o dostarczanie składników odżywczych, a także pamiętanie o śnie i piciu wody. Najważniejsze w diecie są takie elementy, jak żelazo, cynk, jod oraz witaminy, np. A, B2 i B12. Oprócz tego powinniśmy suplementować kwas foliowy i pantotenowy. To najważniejsze składniki, które sprawią, że nasze paznokcie będą szybciej rosły, a przy tym będą mocne i wytrzymałe.

Jak dbać o paznokcie, aby były jak najmocniejsze?

Aby paznokcie mogły być długie, muszą być też mocne. Warto zadziałać na nie także od zewnątrz. Przyda się do tego odpowiednia odżywka. Warto wybrać taki typ, który odpowiada potrzebom naszych paznokci. Są produkty do stosowania po hybrydzie, są kompleksowe, utwardzające, nabłyszczające itp.. Więcej o kosmetykach do paznokci przeczytasz na stronie http://www.lakierowerewolucje.pl. Warto stosować także kremy do rąk, które jednocześnie mają wpływ na nasze paznokcie. Dokładnie smaruj skórki wokół nich, a nie będziesz mieć problemów z ich przesuszaniem. Będą one też bardziej odżywione, a co za tym idzie, paznokcie będą lepiej rosły!

Ty też możesz zapuścić swoje paznokcie!

Każdy z nas ma inny kształt płytki paznokcia oraz inne tempo jego wzrostu. Jednak przy odpowiedniej diecie, pielęgnacji i regularności możemy osiągnąć wspaniałe efekty! Naprawdę warto spróbować zadbać o swoje paznokcie i zobaczyć, że da się zapuścić je mocne i długie. Istnieją różne metody, które działają i każdy znajdzie coś dla siebie. Przetestuj różne sposoby i przekonaj się, jak mogą wyglądać Twoje paznokcie, jeśli tylko dobrze się o nie dba!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.