rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

Ile powinien jeść pies?

Opieka nad psem to niełatwe zadanie. Nie wystarczy się z nim bawić i wyprowadzać go na spacery. Istotne jest również jego odpowiednie karmienie oraz regularne wizyty u weterynarza. No ale co właściwie oznacza sformułowanie „odpowiednie karmienie”? Ile tak naprawdę powinien jeść pies? Czy sucha oraz mokra karma dla psa powinna być podawana w tej samej ilości?

Co powinno wpływać na wielkość porcji?

Wiele czynników decyduje o tym, jak dużą porcję jedzenia powinien otrzymać nasz pies. Inne zapotrzebowanie mają bowiem szczeniaki, inną dorosłe psy, a inną psi seniorzy. Sposób żywienia zwierzaka może się też różnić, jeżeli pies boryka się z określonymi problemami zdrowotnymi, w tym chorobami. No i na wielkość porcji może wpływać również przebyta sterylizacja albo szczególnie aktywny tryb życia psa. Za każdym razem, należy więc uwzględniać te czynniki, układając psi jadłospis. To istotne elementy, niezależnie od tego, czy podawana jest mu sucha czy też mokra karma dla psa.

Żywienie psa a domowe jedzenie

Wiele osób w żywieniu psa stawia na domowe jedzenie. Gotujemy swoim pupilom kaszę albo ryż z mięsnymi dodatkami oraz inne specjały. Przy tym rodzaju jedzenia trudno jednak dokładnie określić optymalną ilość posiłku. Nie można go mierzyć miską albo garnkiem, ponieważ określone produkty posiadają odmienną kaloryczność. Pies może zatem zjeść nieco więcej chudego mięsa, ale powinno się już uważać z ilością tego tłustego i cięższego. Ten rodzaj żywienia najlepiej skonsultować z weterynarzem albo zwierzęcym dietetykiem. Dobrze też trzymać się gotowego, indywidualnie dopasowanego do potrzeb psa jadłospisu. Jeżeli jednak domowe żywienie okaże się zbyt skomplikowane, można skorzystać z gotowych karm dla psów. Zarówno sucha, jak i mokra karma dla psa, dostosowana w pełni do jego potrzeb, umożliwia wygodne i łatwe dawkowanie.

Gotowa karma dla psa – ile podać?

Kupując jakąkolwiek, gotową karmę dla psa, należy zapoznać się z jej opisem. Znajdziemy go zarówno na opakowaniu produktu, jak i na stronie internetowej producenta i dystrybutora. Zarówno sucha, jak i mokra karma dla psa ma ściśle określony sposób dawkowania, którego nie należy przekraczać. Najczęściej właściwą porcję produktu trzeba będzie wyliczyć w oparciu o tabelkę. Ta tabelka uwzględni różne czynniki, mogące mieć wpływ na wielkość porcji. W szczególności poda konkretną ilość produktu w stosunku do masy zwierzaka. Warto więc raz na jakiś czas zważyć swojego psa i zweryfikować, czy jego masa jest prawidłowa oraz ile w takiej sytuacji należy podać karmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.