rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

Czy ślub w plenerze to dobry pomysł?

Każda para, która wkroczyła w etap małżeństwa, z pewnością nie raz zastanawiała się nad miejscem swego ślubu. Wybór odpowiedniego kościoła i sali weselnej może być nie lada wyzwaniem i spowodować wiele stresu. Nie zawsze bowiem wolny termin będzie posiadać nasza wymarzona sala. Warto się z tym liczyć, ponieważ sezon letni jest wręcz oblegany i trudno o zaklepanie wymarzonej daty.
Jeśli nie zależy nam na otoczce kościoła, warto pomyśleć nad ideą jaką jest ślub w plenerze. Organizuje się go kilkukrotnie mniej od ślubu kościelnego. Dzięki wybraniu tej opcji może się okazać, że istnieje możliwość zawarcia małżeństwa w ważnym dla nas dniu, co nie byłoby możliwe w przypadku ślubu w kościele.

Ślub kościelny czy cywilny?

Ślub w plenerze to opcja dla osób, którym zależy tylko na zawarciu ślubu cywilnego. Jeśli w grę wchodzi zawarcie małżeństwa drogą kościoła, uzyskanie zgody w plenerze może kosztować dużo więcej czasu, nerwów i pieniędzy. Dzieje się tak, dlatego, że decyzję podejmuje sam biskup. To właśnie do niego trzeba się udać i poprosić o udzielenie ślubu konkordatowego w plenerze. Bardzo często na odpowiedź czeka się do 12 miesięcy i nie daje to gwarancji na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi.

Co brać pod uwagę przy ślubie plenerowym?

Sama nazwa tego wydarzenia – ślub w plenerze, zmusza nas do wybrania pory roku, która nie pozwoli na obecność deszczu, wiatru. Idealnym okresem na wybór ceremonii w plenerze będzie kwiecień- wrzesień. To właśnie wtedy mamy największą szansę na korzystanie z pięknej pogody. Jest ona nie tylko gwarancją udanego ślubu, ale i udanych zdjęć i prezentacji państwa młodych oraz gości, bez obaw o popsucie fryzury czy zmoczenie ubrania.
Warto także przemyśleć o miejscu, które nie tylko pozwoli na zorganizowanie samej ceremonii zaślubin, ale będzie też w pobliżu naszej wymarzonej sali weselnej lub chociażby stworzy warunki, by w pobliżu umieścić namiot ze stołami dla gości i mały parkiet do tańczenia. Po co tracić czas na dojazdy? Ten dzień mija szczególnie szybko, warto wykorzystać z niego każdą sekundę, ciesząc i bawiąc się z bliskimi.

Powyższe kwestie to dwie z ważniejszych jeśli chodzi o organizację ślubu w plenerze. Już dzisiaj wybierz się do pobliskiego USC, by ustalić kwestie dotyczące ceremonii plenerowej. Pamiętaj także, że taka opcja kosztuje kilkukrotnie więcej niż zwykły ślub w urzędzie. To jedyny minus, ale niknie w plusach jakimi są np. wspaniałe widoki podczas ceremonii i niepowtarzalny klimat uroczystości. Nie zastanawiaj się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.