Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Lek z biotyną – włosom na pomoc

10 stycznia 2022 Lek z biotyną

Włosy w dobrej kondycji to nie tylko sprawa genetycznaI choć to geny przesądzają o ich kolorze czy gęstości, na co dzień warto o nie zadbać, by cieszyć się ich wyglądem i dobrą kondycjąTabletki z biotyną to prosty –  a co najważniejsze: skuteczny – sposób.

Włosy często odzwierciedlają stan naszej ogólnej zdrowotnej kondycji i stylu życia. Ich wypadanie, osłabiony wzrost mogą być objawem kłopotów z gospodarką hormonalną – taką możliwość należy wyeliminować podczas wizyty u lekarza i dzięki odpowiednim badaniom. Zły stan włosów to również zła dieta (uboga w składniki mineralne i witaminy) oraz nadmiar używek. W pierwszym przypadku pozostawiająca wiele do życzenia kondycja włosów wynika między innymi z deficytu witaminy B7, czyli właśnie biotyny. Braki pomoże nam uzupełnić odpowiednia dieta złożona z produktów bogatych w biotynę. Należą do nich: żółtko jaja, wątroba wołowa, orzechy, brokuły. Jednak komponowanie takich posiłków przez długi czas to zadanie dość karkołomne pod względem czasowym. Poza tym dziś produkty spożywcze nie są tak bogate w składniki odżywcze jak kiedyś. Dlatego lek z biotyną przyjmowany regularnie zapewni odpowiednią jej podaż. I odpowiednie efekty. A jakie one będą? O tym w dalszej części tekstu.

Biotyna na porost włosów i nie tylko

Biotyna na włosy przyjmowana w należnej dawce – lek z biotyną zawiera najwyższą dopuszczoną w Polsce jej ilość – to efekty, które świadczą o dobrej kondycji włosów. Stają się one mocne, gęste i błyszczące. Wiele osób stosuje lek z biotyną na przyspieszenie porostu włosów i zahamowanie ich wypadania. Inne efekty przyjmowania tabletek z biotyną to na przykład zniwelowanie ich łamliwości. Odpowiednia podaż biotyny to również włosy odporne na niszczące działanie czynników zewnętrznych (suszenie, farbowanie i inne zabiegi kosmetyczne). Deficyt w organizmie witamin z grupy B (a więc i biotyny) to przedwczesne i szybkie siwienie włosów. Ratunkiem jest tutaj również lek z biotyną. 

Biotyna na włosy – lek także na skórę i paznokcie

Biotyna to lek, który pozwoli nam się uporać nie tylko z problemami z włosami. Jest skuteczny także w przypadku kłopotów ze skórą. Tabletki z biotyną pozytywnie wpłyną na jej kondycję. Zwłaszcza gdy zmagamy się z nadmiernym łojotokiem, zmianami atopowymi czy nawracającymi liszajami. Biotyna bardzo dobrze wpływa też na zachowanie dobrej kondycji paznokci. Dzięki zlikwidowaniu deficytu biotyny w organizmie paznokcie będą mieć gładką płytkę.

Skuteczna dawka biotyny to lek i inne preparaty biotynox.pl, które systematycznie stosowane przyniosą koniec problemów z włosami, skórą i paznokciami. Tym samym przyczynią się do naszego lepszego samopoczucia.

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

składniki aktywne w kremach
Kwas hialuronowy

Jesteś zainteresowany reklamą?