rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

Domowa pielęgnacja twarzy – co warto wiedzieć na ten temat?

Każda kobieta pragnie być posiadaczką rozświetlonej i zadbanej cery. Warto poznać sposoby, które sprawią, że nasza twarz będzie promienna i wypoczęta na co dzień. Codzienna, regularna domowa pielęgnacja twarzy pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów. Warto dowiedzieć się, jak samodzielnie pielęgnować swoją cerę w domowym zaciszu.

Co warto wiedzieć o domowej pielęgnacji naszej twarzy?

Warto zastanowić się nad używaniem naturalnych produktów, takich jak na przykład aloes. Aloes ma wiele składników, które sprawiają, że cera jest odpowiednio nawilżona i promienna. Cery trądzikowe powinny zastanowić się nad używaniem kwasu salicylowego, który jest substancją w pełni naturalną i bezpieczną, co więcej ma działanie złuszczające i może zastąpić wiele droższych peelingów. Naturalne substancje nie uczulają i nie podrażniają skóry twarzy.

Inne, cenne informacje na temat pielęgnacji twarzy w domu

Warto skupić się na używaniu kwasów, które istotnie poprawiają kondycję skóry twarzy. Znanym kwasem używanym przez wiele kobiet jest kwas azelainowy. Poprawia stan skóry u osób dotkniętych trądzikiem różowatym, który jest bardzo problematyczną przypadłością skórną. Co więcej, kwas azelainowy pobudza skórę i poprawia stan przebarwień. Kwasy poprawiają także elastyczność skóry oraz jej sprężystość. Tego typu substancji powinniśmy jednak unikać latem, ponieważ kwasy w połączeniu z promieniowaniem UV mogą prowadzić do podrażnień skóry twarzy. Pomocną substancją, której możemy używać w domu jest także kwas ferulowy. Ten kwas poprawia stan skóry i hamuje procesy związane z powstawaniem zmarszczek. Inną substancją, którą warto wypróbować w codziennej pielęgnacji jest zdecydowanie kwas migdałowy. Wszystkie naturalne kwasy można znaleźć w czystych postaciach do użytkowania w domu.

Co jeszcze warto wiedzieć o pielęgnacji skóry twarzy w domu?

Domowa pielęgnacja twarzy, to także stosowanie kremów, z takimi substancjami jak witamina C i E. Te ważne związki są tak zwanymi antyoksydantami, co znaczy, że hamują procesy starzenia się skóry. Antyoksydanty to inaczej zgarniacze wolnych rodników tlenowych, które przyczyniają się bezpośrednio do utraty elastyczności i powstawania zmarszczek. Warto również zadbać, by nasza codzienna zewnętrzna pielęgnacja w domu była uzupełniona odpowiednią dietą, która jest bogata w witaminy, jak i makro i mikroelementy. Nie należy zapominać, że piękna skóra na twarzy to nie tylko i wyłącznie kosmetyki stosowane zewnętrznie, ale także odpowiednia pielęgnacja od wewnątrz.