Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Dieta 1000 kcal – co jeść a czego unikać?

21 lutego 2022 zapotrzebowanie na kalorie

Niemalże każda dieta pozwala ci na spożywanie wyłącznie wyznaczonych produktów spożywczych, uwzględniając przy tym twoje zapotrzebowanie na kalorie. Dieta 1000 kcal teoretycznie mogłaby się składać nawet z samych słodyczy i chipsów, bo jeśli tylko dostarczałbyś sobie wraz z tymi produktami wartości rzędu maksymalnie tysiąca kalorii, na pewno byś nie przytył, a mógłbyś sporo schudnąć. Czy jednak jest to najprostsza opcja z możliwych? Zdecydowanie nie, bo takie przekąski mają bardzo dużo kalorii przy stosunkowo niskiej objętości. Aby dostarczyć sobie wraz z nimi tysiąc kalorii, wystarczyłoby, żebyś zjadł dwie średniej wielkości paczki chipsów albo niecałe dwie tabliczki mlecznej czekolady. Czy najadłbyś się czymś takim? Na pewno nie, dlatego dieta tysiąc kalorii zwykle zaleca wybieranie zdrowszych i bardziej dietetycznych opcji.

Dieta 1000 kcal

Wyzbycie się dużej ilości węglowodanów to podstawa!

Zacznijmy od węglowodanów. Od teraz musisz zastąpić wszystko to, co białe tym, co ciemne. Mówiąc wprost: zamiast jasnego ryżu wybieraj ten pełnoziarnisty. Zrezygnuj z nadmuchiwanego pszennego pieczywa, w którym próżno szukać jakichkolwiek wartości odżywczych, a sięgaj po chleb typu graham, razowe bułeczki i żytnie wyroby. Koniecznie spożywaj też dużo warzyw i owoców. Wolno ci jeść mięso, ale tylko to chude, czyli np. pierś z kurczaka lub pierś z indyka. Dieta, w której zapotrzebowanie na kalorie wynosi tysiąc, dopuszcza też minimalną ilość tłuszczu, który powinieneś czerpać głównie z oliwy z oliwek i innych olejów roślinnych lub ewentualnie masła. Wprowadź też do jadłospisu chudy nabiał i wybieraj odtłuszczone serki, twarogi oraz jogurty naturalne. Dieta tysiąc kalorii nie jest więc jakoś specjalnie restrykcyjna.

zarzadzaniekaloriami.pl

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

składniki aktywne w kremach
Kwas hialuronowy

Jesteś zainteresowany reklamą?