rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

odżywianie w ciąży
Parenting Zdrowie

Zdrowa dieta w pierwszym trymestrze ciąży

Właśnie zaszłaś w ciążę? W takim razie nadeszła najwyższa pora na to, aby delikatnie pozmieniać coś w jadłospisie. Stosuj takie odżywianie w ciąży, które będzie żywić zarówno twój organizm, jak i organizm maluszka. Próbuj jeść jak najbardziej zdrowo. Unikaj żywności mocno przetworzonej oraz typowo gotowych produktów, przeznaczonych do odgrzewania w mikrofalówkach. Zadbaj też o pory posiłków. Wbrew pozorom one także mają znaczenie dla zdrowia.

Zdrowa dieta

Jak dbać o linie w czasie ciąży?

Postaw więc na jedzenie posiłków o tych samych albo przynajmniej podobnych porach. Jedz po prostu regularnie. Nawet jeśli do tej pory w ogóle tego nie robiłaś, bo zawsze jadłaś w biegu i pośpiechu, teraz jest najlepszy moment na to, by wyrobić sobie nowy i jakże zdrowy nawyk. Dieta w ciąży zakłada zwykle spożywanie czterech czy pięciu mniejszych posiłków na dzień.

Jeżeli jednak nie masz czasu, aby aż tyle razy siadać do jedzenia, rozłóż wszystkie swoje kalorie na np. trzy posiłki. Uważaj jednak na zbyt obfite i wysokokaloryczne porcje. Nierzadko to one są jedną z podstawowych przyczyn zgag i nudności, czyli typowych dolegliwości kobiet ciężarnych, dlatego też odżywianie w ciąży zwykle jest lekkie.

Unikaj natomiast tych produktów, które nawet w niewielkim stopniu mogłyby ci zaszkodzić. W żadnym wypadku nie pij alkoholu i to nawet tego bardzo słabego, w najmniejszych ilościach. Unikaj też surowego mięsa, sushi, niedogotowanych jajek oraz serów pleśniowych. Dbaj o higienę w kuchni. Przed przygotowaniem potrawy zawsze myj produkty, które w niej wykorzystasz (tyczy się to głównie owoców, warzyw i mięsa).

szkolarodzenia.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.