rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Wybór obrączek ślubnych to decyzja na całe życie

Obrączki ślubne to symbol związku, miłości i przywiązania. To deklaracja. Dla wielu osób są bardzo ważnym bo namacalnym, dowodem uczucia i odpowiedzialności za drugą osobę.

Wybór obrączek ślubnych

Wybór obrączek ślubnych jest bardzo trudny, ponieważ na rynku obecnie jest bardzo wiele modeli. Wybierać można spośród egzemplarzy z żółtego złota, białego czy różowego, ale też z platyny. Dostępne są też obrączki ze złota w kilku kolorach.

Dodatkowo problemem jest fakt, że obrączki zwykle są identyczne, czyli dobrze muszą wyglądać zarówno na dłoni kobiecej, jak i męskiej. Właśnie dlatego pary często decydują się na modele klasyczne lub też w przypadku obrączki damskiej na wysadzane kamieniami.
Obrączki klasyczne występują również w kilku wariantach, są modele o zaokrąglonych brzegach, bardziej kanciaste itp.
Dużą popularnością cieszą się też ażurowe obrączki, są one bardzo piękne i misternie wykonane – jednak warto pamiętać, że próba zmiany ich rozmiaru równa się zniszczeniu obrączki.
Innym ciekawym modelem jest tzw. model pierścieni arabskich, są to trzy złączone ze sobą obręcze – bardzo ciekawie wygląda ten model zwłaszcza wykonany z różnokolorowego złota.

Wybierając obrączki, najlepiej udać się do salonu jubilerskiego i przymierzyć kilka modeli, a już na pewno przymierzyć kilka rozmiarów, ponieważ obrączki mają różne szerokości. Szerokości obrączek zaczynają się już od 2 mm – są to modele bardzo wąskie, dobrze wyglądają na małych dłoniach lub gdy zamierzamy nosić je np z pierścionkiem zaręczynowym na jednym palcu, najszersze modele mają nawet 10 mm. Ponieważ nie każdy będzie się dobrze czuł w takiej szerokiej obrączce warto najpierw ją przymierzyć- pamiętać trzeba także, że taka szeroka obrączka będzie też mniej wygodna w codziennym użytkowaniu.

Obrączki wysadzane kamieniami

Decydując się na model wysadzany kamieniami, warto pamiętać, że ma on swoje ograniczenia. Takich obrączek w przypadku zwiększenia obwodu palca (u kobieta zdarza się w ciąży) praktycznie nie da się powiększyć. Ich wadą jest też cena. Modele wysadzane diamencikami są znacząco droższe, natomiast wybierając obrączkę z cyrkoniami należy liczyć się z tym, że z czasem stracą one swój blask.

Grawerowanie

Bardzo popularnym trendem jest grawerowanie obrączek. Zależnie od życzenia młodej pary wewnątrz obrączek jubiler graweruje ich inicjały, datę ślubu lub ważną dla nich sentencję. Jest to bardzo piękny i romantyczny trend. Dzięki takiej obrączce nigdy nie zapomnimy daty ślubu. Usługa ta często dostępna jest w cenie zestawu obrączek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.