Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Jak urządzić pokój dla dziecka – porady

21 lutego 2022

Urządzenie pokoiku dla nowo narodzonego dziecka wiąże się z wielkimi emocjami i przede wszystkim jest bardzo przyjemne. Szczególnie dużą wagę przykładają do niego rodzice, którzy spodziewają się pierwszego maleństwa. Nie wiedzą co w takim pokoiku powinno się znaleźć, więc starają się dokładnie przemyśleć, co w takim pokoiku okaże się niezbędne.

Czy niemowlę powinno od razu spać w osobnym pokoiku?

Specjaliści od psychologii dziecięcej twierdzą, że najlepiej byłoby gdyby maleństwo chociaż przez pierwsze tygodnie spędzało noce w tym samym pokoju co matka. Zmniejsza to ryzyko śmierci łóżeczkowej, a młoda mama nie musi co chwilę pędzić do pokoju oddalonego od niej o kilka metrów. Oczywiście nie zmienia to faktu, że pokoik dla niemowlaka warto i tak przygotować jeszcze przez porodem.

Powinna znaleźć się tam komoda, w której można przechowywać wszelkie ubranka i rzeczy potrzebne dziecku. Dodatkowo warto od razu wstawić tam łóżeczko, do którego dzieciątko będzie się przyzwyczajało na przykład podczas drzemek w ciągu dnia. Jeśli posłuchamy rady psychologów i niemowlę będzie spało przez pierwsze tygodnie w sypialni z rodzicami – warto zainwestować w niewielką kołyskę lub kosz Mojżesza.

Jak urządzić pokój dla dziecka

Mamy już łóżeczko i komodę, ale co dalej?

Gdy dwa podstawowe meble pokoiku niemowlęcia stoją już na swoim miejscu, można pomyśleć o kilku rzeczach, które nie są może aż tak niezbędne, ale z pewnością ułatwią życie rodzicem. Wiele mam nie wyobraża sobie pokoiku niemowlęcego bez wielkiego i przede wszystkim wygodnego fotela, który ma służyć do karmienia. Rzeczywiście taki fotel jest po prostu świetny i będzie spełniał swoją funkcję przez wiele lat – najpierw jako pomoc przy karmieniu, a później posłuży rodzicom podczas usypiania dzieci, czy czytania książeczek.

Z praktycznych mebli warto zainwestować również w przewijak. Jeśli pokoik jest bardzo mały – na runku dostępnych jest wiele przewijaków nakładanych na łóżeczko. Jeśli miejsca jest dużo, idealnie sprawdzi się półkoprzewijak – można na nim umieścić wtedy wszelkie niezbędne do przebrania maluszka akcesoria. Pokój niemowlaka skonstruowany w ten sposób z pewnością spełni swoje zadanie.

Kilka elementów dekoracyjnych i pokój niemowlaka zachwyci całą rodzinę

Na sam koniec warto pomyśleć o elementach dekoracyjnych pokoiku. Należy zastanowić się nad kolorem ścian bądź specjalnymi naklejkami, które dodadzą uroku. Pięknie wyglądają powieszone na ścianach ramki, w które szybko można wstawić metryczkę urodzenia oraz pierwsze fotografie maluszka. Dodajmy do tego silikonową lampkę nocną, karuzelę nad łóżeczko i piękny kosz na zabawki – pokój będzie się wtedy prezentował przepięknie.

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zgłosić darowiznę od rodziców?
Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?
Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kiedy dziecko zaczyna raczkować?