rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Parenting

Pieluszka bambusowa dla niemowlaka – dlaczego warto ją wybrać?

W ostatnich latach włókno bambusowe bardzo zostało na popularności. W sprzedaży są m.in. pieluszki bambusowe. Czym się wyróżniają i czemu powinniśmy je wybrać?

Pieluszki wielorazowe od wielu lat są jednym z podstawowych elementów dziecięcej wyprawki. Korzysta się z nich nie tylko do przewijania maluszka. Są nieocenione, kiedy chcemy podłożyć coś pod główkę, wytrzeć buzię, okryć podczas drzemki na spacerze. Jeszcze nie tak dawno korzystało się tylko z tetry. Obecnie coraz częściej rodzice zastępują tetrę bambusem.

Zalety pieluszek bambusowych

To, że pieluszki bambusowe cieszą się takim powodzeniem, nie jest chwilowym trendem i podążaniem za nowościami. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i trzeba o nią szczególnie dbać. Właśnie dlatego na dobre w wyprawkach zadomowiła się bawełniana tetra. Jednak porównując ją z włóknami bambusowymi, wypada słabiej. Tkaniny bambusowe są aż kilkadziesiąt procent chłonniejsze niż bawełna. Zapewniają doskonałą termoregulację, to znaczy, że dziecku, które okryje się pieluszką bambusową, nie będzie ani za ciepło, ani za zimno.

Istotną właściwością bambusa jest ochrona skóry przed działaniem promieni UV. Oprócz tego wykazuje działanie antybakteryjne i antygrzybiczne. Jednocześnie materiał jest miękki, delikatny i co najważniejsze naturalny i hipoalergiczny, więc nie musimy się obawiać, że skóra maleństwa będzie podrażniona. Włókna bambusowe pozwalają uzyskać jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych tkanin, więc nic dziwnego, że rodzice tak chętnie po nie sięgają.

Jakie jest zastosowanie i gdzie kupić bambusowe pieluszki?

Większość pieluszek tetrowych jest biała i bez żadnych dodatkowych kolorów. Natomiast pieluszki bambusowe mogą być z uroczym barwnym motywem. Przeglądając kolorowe pieluszki, musimy się upewnić, że barwniki nie zaszkodzą dziecku. Z tego względu najlepiej kupować je u producenta, który nie tylko dba o to, by pieluszki przyciągały uwagę swoim oryginalnym wyglądem, ale też dokłada starań, by skład był w pełni dostosowany do delikatnej skóry dziecka.

Przykładem produktów wysokiej jakości są pieluszki bambusowe od Kidspace. Mają przyjemne kolory, są mięciutkie i bezpieczne dla dziecka. Można je traktować w kategorii przytulanki, chusteczki, myjki. Pieluszki można użyć jako kocyk, ręcznik, chustkę – czyli mają tak samo wiele zastosowań, jak tradycyjne pieluszki tetrowe. Ponieważ pieluszka jest czymś, czego potrzebuje każdy rodzic opiekujący się małym dzieckiem, będzie to też pomysł na ciekawy i praktyczny prezent, który z pewnością się przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.