rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle Parenting

Najpotrzebniejsze ubranka dla noworodka – bez nich się nie obejdziesz

Dwie kreski na teście ciążowym – od tego zaczyna się cała przygoda z maleńkim życiem, dzieckiem które przewraca życie swoich rodziców do góry nogami. Od te pory nic już nigdy nie jest takie samo, maleńkie życie, które rozwija się w łonie matki sprawia, że świat dwojga ludzi – rodziców – staje na głowie. Jeśli to pierwsze dziecko, młode mamy już od początku ciąży zaczynają rozglądać się za pierwszymi, mięciutkimi ubrankami dla swojej pociechy. Nic dziwnego, instynkt macierzyński jest tak silny, że rodzice aż nie mogą się powstrzymać od kupna pierwszych rzeczy dla swojego maleństwa.

Ubranka, które muszą znaleźć się w garderobie małego szkraba

Na początku ciąży młode mamy kupują często te najpiękniejsze ubranka, które przykuły ich wzrok i zachwyciły. Nie zawsze są to jednak rzeczy najpotrzebniejsze. Im bliżej porodu, tym rodzice muszą bardziej skupić się na stworzeniu wyprawki, zarówno do szpitala jak i pierwszych tygodni w domu. W wyprawce muszą znaleźć się najpotrzebniejsze ubranka dla noworodka, które okażą się praktyczne i odpowiednie dla maleństwa.

Pajacyki i śpioszki jako podstawa wyprawki dla noworodka

Prawdopodobnie wszystkie mamy zgodzą się co do tego, że pajacyki to ubranko bez którego ani rusz. Jest proste w założeniu, ponieważ można je zapiąć na całej długości. Wystarczy położyć dzieciątko na pajacyku i powoli zakładać rękawki oraz nogawki, by na końcu wszystko zapiąć dzięki wygodnym guziczkom z przodu pajacyka. Warto wybrać pajacyki z nóżkami, dzięki temu niepotrzebne będą już skarpetki, które mają tendencję do spadania z maleńkich stópek. W pajacyku dziecku jest ciepło i przyjemnie. Jeśli w domu jest chłodno, możemy pod pajacyk założyć dodatkowo body na krótki rękaw. Należy jednak pilnować tego, by dziecko nie zostało przegrzane, szczególnie gdy dodatkowo maleństwo przebywa w rożku lub pod kocykiem.

Dresiki, czapeczki i spodenki, czyli must have każdej przyszłej mamy

Czapeczka to po prostu obowiązkowy element garderoby noworodka. Skorzystamy z niej w momencie wyjścia na dwór, niektóre położne zalecają też zakładanie cienkiej czapeczki zaraz po kąpieli. Body na krótki i długi rękaw również się przydadzą, a do ich zestawu przygotować musimy spodenki. Jeśli są one bez stópek – trzeba zaopatrzyć się też w kilka par skarpetek. Alternatywą dla bluzek i sweterków są kaftaniki – wygodnie zapinane lub wiązane z boku. Z pewnością poradzi sobie z nimi każdy tatuś! Jeśli dziecko urodzi się jesienią lub zimą, nie obędzie się bez ciepłego kombinezonu. Dzieci urodzone latem ślicznie wyglądają natomiast w rampersach, które są zarazem bardzo wygodne.