rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Najlepszy wybór- sukienka na poprawiny

Poprawiny są nadal niezwykle popularną formą świętowania drugiego dnia ślubu, a z tego też powodu każda panna młoda potrzebuje odpowiedniej sukienki na poprawiny.

Idealna sukienka na poprawiny

Sukienka na poprawiny powinna być dobrana tak, by jednoznacznie wskazywać pannę młodą. Często panny młode odwlekają decyzję o zakupie sukienki na poprawiny uważając, że jest ona jedną z mniej ważnych rzeczy do załatwienia. To, jak będzie wyglądać panna młoda drugiego dnia jest niezwykle ważne, aby uniknąć stresu i nerwowego szukania sukienki przed samym ślubem. Warto skupić się na tej kwestii wcześniej. Tu znaczenie ma też to, jak panna młoda będzie czuła się w swojej sukience na poprawiny, ponieważ każda z pań chce wyglądać pięknie, z tego też względu wybór odpowiedniej sukienki może nie być tak prosty, jakby mogło się wydawać.

Krój ma znaczenie

Sukienki na poprawiny dostępne są w różnych krojach, a to jaki wybierzemy dla siebie jest kwestią indywidualną. Oczywiście niezwykle ważne jest, by w sukience czuć się dobrze i komfortowo, a zwłaszcza po nieprzespanej nocy, kiedy to niezwykle ważne jest, by sukienka była wygodna, ale nadal też zjawiskowa. Co najważniejsze krój powinien być dopasowany do sylwetki, a sama sukienka nie powinna być zbyt krótka ani długa, choć i tu panuje dowolność. Ogólnie przyjęta jest zasada, że sukienka na poprawiny ma być krótsza od sukni ślubnej, najlepiej kiedy będzie do kolan i też powinna być skromniejsza. Na wszystko oczywiście ma też wpływ charakter przyjęcia poweselnego, które to zwykle odbywa się w mniejszym gronie i trwa krócej. Zwykle też należy mieć na uwadze fakt, iż na poprawinach będzie się dużo tańczyć, z tego też względu sukienka powinna być wygodna.

Sukienka na poprawiny i jej kolor

Wiele panien młodych zastanawia się czy ich sukienka na poprawiny powinna być w kolorze białym, podobnie jak suknia ślubna. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma tutaj żadnej reguły, a kolor sukienki zależy od indywidualnych preferencji. Tradycjonalistki będą wybierały sukienki białe, ponieważ jest to kolor symboliczny, pozwalający na wyróżnienie panny młodej na tle pozostałych gości. Zazwyczaj też panny młode czują się wyjątkowo i indywidualnie będąc w białej sukience. Jednak spośród wielu dostępnych propozycji możemy przebierać w sukienkach w kolorze bieli, ecru, czy też bladego różu czy beżu, a nawet w bardziej kontrastowych odcieniach. Warto postawić tutaj na dowolność i założyć taką sukienkę, w której po prostu będziemy czuć się dobrze. Jeżeli chcemy mieć np. czerwoną sukienkę, to też nic nic nie stoi na przeszkodzie.