rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Jak łączyć kolory ubrań, czyli porady stylistki potrzebne od zaraz?

Sztuka ubierania się i właściwego doboru kolorów wcale nie jest łatwa. W obecnych czasach wiele osób nie potrafi ubrać się stosownie do okoliczności, a co dopiero, aby poprawnie łączyć ze sobą kolory ubrań. Potrzebna jest tutaj porządna edukacja. Potrzebna jest też pewna wrażliwość.

Biznesowy dress code a normalne życie

Wiele wiele osób zastanawia się, jak ubrać się na przykład na rozmowę kwalifikacyjną. Jest to bardzo ważne wydarzenie – początek nowego zawodowego życia. Trzeba dobrze wypaść przed przyszłym pracodawcą. Na taką rozmowę kwalifikacyjną niekoniecznie trzeba ubierać się w barwach czarno-białych. Niektórzy związani ze światem zarządzania zasobami ludzkimi, a także światem biznesu twierdzą, że kolor czarny działa na niektórych odstraszająco. Zdecydowanie lepszym dla świata biznesu kolorem jest kolor granatowy. Do granatowego kostiumu można dobrać białą koszulkę, tzw. basicowy tshirt oraz torebkę i buty – na przykład czarne. Można zainspirować się tym, co znajdzie się w Internecie.

Jak łączyć kolory?

Kwestia tego jak łączyć kolory ubrań nurtuje wielu. Jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia, aby założyć na przykład zielone spodnie i czerwoną bluzkę. Dzisiaj taki zestaw kolorów nikogo już nie dziwi. Co było nie do pomyślenia kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat temu dzisiaj jest już standardowym ubiorem. Można się spierać czy to dobrze czy źle. Dzisiaj bardzo trudno posądzić kogoś o zły gust. Jednak w oficjalnych sytuacjach wciąż trzeba umieć się zachować i dobrze łączyć ze sobą kolory, aby nie zrazić do siebie kontrahenta. Biznesowy dress code wciąż istnieje, a wiedzą o tym szczególnie ludzie pracujący w korporacjach, w środowiskach międzynarodowych. Nie szata zdobi człowieka, ale na ważne spotkanie człowiek musi przyjść w odpowiedniej szacie.

Każdy ma swój styl

Odpowiedni dobór stroju i łączenie kolorów jest ważne także na rozmaitych imprezach rodzinnych. Szczególnie wtedy kiedy trzeba przyjść do kościoła czyli do miejsca kultu religijnego. Do kościołów różnych wyznań nie można wchodzić mając odkryte ramiona bądź nogi. Chcąc wejść w ten sposób na przykład do meczetu, niestety, otrzyma się odmowę. Każdy podróżnik musi zaakceptować zasady. Kwestia łączenia kolorów ubrań dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jeszcze do niedawna osoby, które ubierały na przykład różowe spodnie do zielonych koszul, były uznawane za niezwykle ekstrawaganckie a nawet posądzano je o zły gust. Dziś już tak się nie dzieje, bo wiadomo, że każdy ma swój styl.