Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Czy warto kupić Elementarz 5-latka?

8 lipca 2022 Elementarz 5-latka


Wspieranie rozwoju dziecka to absolutny obowiązek rodziców. Niekiedy działania w obrębie placówki dydaktycznej są nie wystarczające i trzeba w zaciszu domowym popracować nad niedociągnięciami. Oczywiście jakieś braki w edukacji nie są jedynym motywem do zakupu Elementarza 5latka. Zawsze warto podsuwać dzieciom pomoce, które nauczą je pisania, czytania, logicznego myślenia czy też wyposażą w przydatną wiedzę. Sprawdź, jaki Elementarz 5-latka wybrać.

Do czego służy Elementarz? 

Elementarz to zbiór opowiadań, zadań, które mają służyć nauce czytania, pisania, rozumienia, logicznego myślenia. Są różne wydania, które bazują na treściach z kilku dziedzin. Są elementarze, które skupiają się na nauce czytania i pisania, a są też takie, gdzie treść wzbogacona jest o informacje z matematyki czy przyrody. 

Elementarz 5latka powinien być dopasowany do umiejętności dzieci w tym wieku. Książka ta ma za zadanie rozwijać charakterystyczne dla tego okresu kompetencje.

Elementarz jest ciekawą pomocą dydaktyczną dla rodzica. Bazując na wskazówkach w nim zawartych, każdy rodzic może wspierać rozwój swojego dziecka i mieć nad tym kontrolę. Może także zauważyć, z czym dziecko ma problem i nad czym trzeba jeszcze popracować. 

Jaki elementarz 5latka kupić?

Obecny rynek obfituje w mnogość wydań Elementarzy dla 5-latków. Wybór nie jest prosty, ale warto kierować się kilkoma wskazówkami, aby dziecko czuło radość z nauki. 

Po pierwsze Elementarz musi mieć dużą i czytelną czcionkę. Mała czcionka działa zniechęcająco na dziecko. Dodatkowo zbyt duża ilość treści może zadziałać odstraszająco. Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie balansu między treścią, a ilustracjami. 

No właśnie – ilustracje muszą być przyjemne dla oka, w stonowanej kolorystyce. Powinny być przede wszystkim atrakcyjne dla dziecka, więc warto wziąć swojego 5latka na zakupy i zaprezentować mu kilka propozycji. 

Temat przewodni Elementarza również ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Otóż 5latek ma już ukształtowane jakieś zainteresowania. Treść zawarta w książkach musi być dla niego ciekawa i atrakcyjna. Jeśli dziecko uwielbia bajki Disneya, to warto kupić Elementarz z bohaterami tych animacji. Jeżeli jego hobby to zbieranie samochodzików, to książka powinna być w nurcie bajek z autami w tle. Sama treść również musi wzbudzić ciekawość malucha. Mogą to być czytanki o świecie przyrody, zwierząt, lub bohaterów z bajek. 

Dobry Elementarz 5latka musi mieć ogromną wartość edukacyjną – taka jest jego rola. Dzięki niemu dziecko nabędzie umiejętności i wiedzę, która ułatwi mu start w kolejnych szczeblach szkolnictwa. 

Jaki Elementarz jest godny polecenia? 

Warto zainteresować się kilkoma pozycjami. Nr 1 to Elementarz współczesny – czytam sobie, który bazuje na współczesnej wiedzy pedagogicznej i psychologicznej. Wspiera naukę czytania i pisania. 

Kolejny to Poczytam Ci Mamo – elementarz przyrodniczy, który jest zbiorem opowiadań z elementami wiedzy na temat świata przyrody. 

Na samym końcu należy wspomnieć o kultowym Elementarzu Falskiego, który został wydany w 1974 roku. Dawał świetne rezultaty w nauce pisania i czytania. 

Redakcja rodzinna24.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie uroda, stylowy lifestyle, dziecięca radość oraz zdrowie spotykają się, by dostarczyć Ci inspirujących artykułów i praktycznych wskazówek do pielęgnacji siebie i swojej rodziny!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

książki sensoryczne
Nauka chodzenia
Uczymy dzieci literek

Jesteś zainteresowany reklamą?

Uczymy dzieci literek