rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Ślub

Ślub w święta

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Poprzedzony jest wieloma przygotowaniami i miesiącami oczekiwań. Wokół niego narosło wiele tradycji, ale też wiele przesądów. Każdy z nas chce, żeby była to data wyjątkowa i niepowtarzalna. Chociaż największą popularnością cały czas cieszą się śluby latem, coraz więcej młodych par wybiera coś z goła odmiennego – ślub zimą.

Data ślubu

Jeden z przesądów dotyczy wyboru daty ślubu. Wielu uważa, że w nazwie miesiąca w którym odbyć ma się ta wyjątkowa uroczystość powinna znajdować się literka „R”- ma to przynieść Młodej Parze szczęście i pomyślność. Pomimo tego najpopularniejszymi miesiącami są miesiące letnie, a więc: maj, czerwiec, lipiec, sierpień. A przecież zarówno maj, jak i lipiec nie mają „R”.
Z czego wynika taka duża popularność miesięcy letnich? Przede wszystkim z faktu, dostępności produktów sezonowych, poza tym w modzie są śluby w stylu boho- pełne kwiatów, zieleni itp.

Ślub w święta

Całkowicie w opozycji do tego trendu znajdują się zwolennicy ślubów zimą, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że takie śluby mają wiele uroku. Najpiękniejszy zimowe śluby odbywają się oczywiście w święta. Plusem jest przepiękna dekoracja- nieosiągalna o innej porze roku, zielone choinki ozdobione lampkami, ich cudowny zapach i dyskretny urok. Takiej oprawy nie zapewni nam latem nawet najlepsza florystka. Do tego dochodzą dekoracje świąteczne, połączenie czerwieni z zielonym i na przykład złotym da niesamowity, bajkowy efekt. Taka panna młoda poczuje się niczym królewna na balu.

Święta w polskiej tradycji jest to również czas wspaniałego jedzenia- warto pokusić się o powrót do tradycji staropolskiej i wykorzystać bogactwo naszej kuchni a z pewnością zorganizujemy niepowtarzalny ślub i wesele.
Dodatkowym plusem jest też fakt, że praktycznie wszyscy mają wtedy wolny czas, więc wesele nie powoduje perturbacji z urlopami dla gości.
Pełnię szczęścia można osiągnąć jeśli uda nam się zorganizować ślub w święta a pogoda dopisze śniegiem. Białe krajobrazy, sypiący się z nieba biały puch- to wszystko da nam niesamowity efekt na zdjęciach i z pewnością na długo zapadnie w pamięć.
Taki zimowy ślub daje też duże pole do popisu w temacie atrakcji dla gości, można zorganizować kulig – taka atrakcja z pewnością powali wszystkich na kolana.

Rocznica ślubu w święta

Ślub w święta sprawi, że o takiej rocznicy nie da się zapomnieć. CO roku będziemy mieli najpiękniejszą rocznicę, pełną blasku i cudownej atmosfery, a choinka i świąteczne ozdoby już na zawsze będą nam się kojarzyły z tym cudownym momentem w naszym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *