Skuteczne inwestowanie w nieruchomości – czym jest flip?

0
205

Nie trzeba wcale posiadać wielkich sum na koncie, aby rozpocząć przygodę z inwestowaniem w nieruchomości. Jednym z najszybszych sposobów zarobkowania na nich jest tak zwany „flip”. Mówiąc w skrócie polega on na kupieniu mieszkania i sprzedaniu go drożej. Brzmi prosto, prawda? Najważniejsze dla stania się flipperem są chęci i zapał do pracy, jako że tej, przynajmniej na początku, będzie sporo.

Najważniejsza wydaje się kwestia kapitału

Oczywiście, najlepiej, jeśli posiadasz własne fundusze, ale równie dobrze możesz wybrać zakup za pomocą kredytu hipotecznego. Minusem tej opcji jest brak możliwości natychmiastowego zakupu mieszkania, ale od czego są umowy przedwstępne? Tak więc fundusze z pewnością nie są rzeczą nie do przeskoczenia.
Co natomiast jest najważniejsze – samo mieszkanie. Jego lokalizacja i stan budynku, sąsiedzi – pomyśl, rozważając zakup, czy sam chciałbyś mieszkać w danym miejscu? Niemniej nawet jeśli tak, koniecznie sprawdź kształtowanie się cen w danej okolicy, w danym mieście czy nawet na osiedlu. Na szczęście z pomocą przychodzi wiele internetowych stron z ogłoszeniami, publikując na bieżąco aktualizowane wykresy. Zwróć na nie uwagę, przeglądając oferty mieszkań, ale szukaj tych ofert również gdzie indziej – na przykład w lokalnych gazetach.
Flip najczęściej polega na kupnie mieszkania do remontu, odnowieniu go i następnie zyskownej sprzedaży. Dobrze więc mieć już wizję nowego wyglądu mieszkania, którym jesteś zainteresowany, jak i kontakt z wykonawcą, który ów remont przeprowadzi – oczywiście, jeśli sam nie jesteś w stanie.

Biura i agenci nieruchomości

Aby ułatwić sobie zadanie, możesz skorzystać z istniejących na rynku ofert biur i agentów nieruchomości czy projektantów wnętrz . Pamiętaj, że w trakcie nabierania doświadczenia wzbogacisz się w wiele nowych kontaktów i wiele pomysłów, dzięki którym każdy kolejny proces zakupu i sprzedaży mieszkania będzie przebiegał coraz sprawniej i zyskowniej. I nawet nie zauważysz, kiedy stałeś się pełnoprawnym flipperem.

Zobacz więcej na agagu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here