rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Moda

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych

Wybór sukni ślubnej, to jedna z najważniejszych decyzji dla każdej panny młodej. W końcu to ta jedyna, wymarzona suknia, o której marzy każda mała dziewczynka. Pokładamy w niej wiele oczekiwań. Jak więc przygotować się do jej wyboru?

Research

Każda panna młoda przed pójściem do salonu sukien ślubnych, ma swoją własną wizję sukni, przegląda strony internetowe itp.
Taki wirtualny rekonesans, pozwoli zorientować się w ofercie salonów i wstępnie odrzucić modele, które nam się nie podobają. Warto zastanowić się czy chcemy podążać za klasyką czy też ulegamy modzie panującej w aktualnym salonie.

Styl przyjęcia a styl sukni

Model sukni należy dopasować do stylu przyjęcia, jeśli wybieramy model przyjęcia w stylu glamour- suknia boho raczej się nie sprawdzi
Niestety nie każda suknia, będzie pasować do każdego wesela; jeśli marzy nam się romantyczny ślub to świetnie sprawdzi się suknia rusałki, natomiast jeśli marzymy aby poczuć się jak księżniczka warto wybrać dopasować ją do równie eleganckiego przyjęcia. Efekt końcowy aby był zniewalający musi być spójny.
Równie ważny jest oczywiście charakter i styl panny młodej, nie każdy czuje się dobrze w wielkiej princesce, ale też nie każda kobieta będzie czuła się wystarczająco „ślubnie” w zwiewnej, prostej sukience.

Budżet

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych to stres ale warto się przygotować i dobrze przemyśleć jaki mamy budżet, pozwoli nam to uniknąć rozczarowań. Skróci to tez czas poszukiwań, z góry będzie wiadomo na które suknie zwracać uwagę. Lepiej uniknąć rozczarowań i nie mierzyć sukni, na które nas nie stać.

Przygotowane inspiracje

Zawsze warto szukać inspiracji, można je czerpać z internetu lub od bliskich. Panna młoda, która wie czego chce to prawdziwy skarb. Nie można się jednak zamykać, trzeba mieć otwarty umysł i zaufać konsultantkom i bliskim w końcu to oni nas dobrze znają.

Nasza sylwetka a suknia

Przymierzenie ogromnej ilości sukien nie wróży nic dobrego, jednak warto przymierzyć kilka modeli aby sprawdzić w którym wyglądamy i czujemy się najlepiej. Warto zastanowić się które części ciała chcemy wyeksponować a które ukryć.

Osoby towarzyszące

Osoby towarzyszące to temat bardzo ważny ale często też dyskusyjny. Warto jednak pamiętać, że im więcej osób doradza tym więcej sporów- najlepszym pomysłem jest wiec wybór jednej- dwóch osób nam najbliższych, pomogą one nam dokonać wyboru. Może to być mama, siostra czy najlepsza przyjaciółka. Dobrze jest zdać się na osoby o podobnym do nas guście a jednocześnie szczere, które powiedzą nam prawdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.