rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Lifestyle

O tym jakie kwiaty wybrać na ślub pozwól zdecydować naturze

Dekoracje ślubne a zatem dekoracja kościoła i sali bankietowej to bardzo istotne kwestie. Decydując się na przyjęcie weselne w danym miesiącu warto pamiętać, że chociaż część kwiatów dostępna jest cały rok, to jednak niektóre gatunki są wyłącznie w określonej porze roku. Nawet gatunki sprowadzane cały rok, poza sezonem kwitnienia u nas, osiągają zawrotne ceny, a więc gdy chcecie udekorować uroczystość dużą ilością kwiatów- warto pomyśleć o gatunkach sezonowych i dostosować dekoracje do aktualnej pory roku.

Jakie kwiaty na ślub wybrać

Kierując się dostępnością na rynku ale też ceną, warto wybrać kwiaty sezonowe, w końcu jest to element równie ważny jak dobra muzyka, przecież wszyscy goście będą na nie patrzeć. Kwiaty powinny być dostosowane do stylu wesela ale też wyrażać charakter pary młodej- stanowią przecież oprawę całej uroczystości.

Kwiaty wiosenne

Biorąc ślub wiosną mamy naprawdę duże pole do popisu ponieważ na rynku dostępnych jest już naprawdę dużo kwiatów, można pokusić się o kompozycję z żółtych tulipanów, narcyzów i pomarańczowych jaskrów.
Idealne kwiaty do wiosennego bukietu to: konwalia, szafirek, bez, tulipan, jaskier, narcyz, anemon, frezja czy alstroemeria.

Kwiaty letnie

Lato to idealny moment na ślub w stylu boho, do wyboru mamy barwy słoneczników i lawendy, pięknie będą wyglądać uzupełnione gamą traw czy zbóż. Do wyboru jest naprawdę wiele gatunków kwiatów: piwonia, gladiola, dalia, kalla, eustoma, hortensja, róża, gipsówka, lawenda, gardenia, ostróżka, słonecznik, alstroemeria- wszystkie one świetnie sprawdzą się w letnim bukiecie.

Kwiaty na ślub jesienią

Jesień to przede wszystkim piękne ciepłe barwy i warto w tym klimacie utrzymać kolorystykę przyjęcia ale też kwiatów. Od września dostępne są: dendradema, jarzębina, dalia, hortensja, róża, wrzosiec, alstroemeria czy wiele gatunków goździków.

Mroźna zima

Zima chociaż wydaje się taka szara i bezbarwna oferuje nam kilka naprawdę ciekawych kwiatów do ślubnych kompozycji, warto wykorzystać hiacynty, amarylisy, które będą wyglądać niezwykle efektownie i oryginalnie ale też ciemiernik, tulipany czy poinsencję tak bardzo kojarzącą się ze świętami.

Wybierając kwiaty do dekoracji ślubnych naprawdę warto docenić i zainteresować się kwiatami sezonowymi, ale też nie zapominajmy o kwiatach polnych i ogrodowych, będą one pięknie wyglądać jako dodatek i z pewnością dodadzą charakteru i oryginalności każdej dekoracji. Decydując się na bukiety z roślin sezonowych z pewnością będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.