rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

fotelik dla dziecka
Parenting

Najlepszy fotelik dla niemowlaka

Fotelik dla noworodka to jeden z najważniejszych przedmiotów w całej wyprawce. W czasie jego kupowania nie możesz sugerować się wyłącznie ceną czy wyglądem – warto zdawać sobie sprawę, co właściwie ma największe znaczenie. Dobry wybór sprawi, że będziecie podróżować bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Jaki powinien być fotelik dla niemowlaka?

Fotelik dla niemowlaka – idealne dopasowanie

Fotelik dla niemowlaka

Należy podkreślić, że fotelik dla noworodka powinien być przede wszystkim z odpowiedniego przedziału wiekowego i wagowego. Dzięki temu dziecko siedzi w nim stabilnie i wygodnie. Co równie istotne, odpowiedni model musi pasować także do samochodu, którym się poruszacie. Gdy planujesz kupić fotelik samochodowy dla niemowlaka, o ile to możliwe – wybierz się do sklepu stacjonarnego. Na miejscu poznasz rzeczywiste zalety każdego z dostępnych modeli i nauczysz się ich prawidłowego montażu.

Pamiętaj także, że nie każdy sklep jest odpowiedni. Fotelik dla niemowlaka dostępny w hipermarkecie z dużym prawdopodobieństwem nie będzie zapewniał ochrony – to najczęściej kawałek styropianu. Zwróć uwagę, by wybierać salony, w których pracują doświadczeni pracownicy dysponujący specjalistyczną wiedzą branżową. Oprócz tego istotne jest, by wykazywali się cierpliwością i skrupulatnością podczas dobierania modelu do twojego samochodu. Twoim celem jest zapewnienie bezpieczeństwa twojemu dziecku, więc czas poświęcony na wybór odpowiedniego fotelika nigdy nie jest stracony. Wizyta w sklepie może potrwać długo, jeśli doradca klienta poważnie traktuje swoje zadanie. Jeśli natomiast traktuje cię po macoszemu, nie wahaj się przed rezygnacją z zakupów w tym miejscu.

Fotelik dla noworodka – bezpieczny i wygodny

Co musisz wziąć pod uwagę, wybierając fotelik dla noworodka? Przede wszystkim jest to bezpieczeństwo w czasie jazdy. Pamiętaj o tym, że nie mają znaczenia odległości, które planujecie pokonywać. Nawet jeśli będziecie podróżować wyłącznie do mieszkającej nieopodal babci, fotelik samochodowy 0-13 kg musi chronić dziecko na wypadek potencjalnej stłuczki, która może wydarzyć się wszędzie.

fotelik samochodowy 0-13 kg

Wybierając fotelik dla niemowlaka, warto wziąć pod uwagę sprawdzone rozwiązania. Dokładnie sprawdź opinie rodziców, dzięki temu poznasz docenianych i doświadczonych producentów. Polecamy skandynawską firmę BeSafe i oferowany przez nią fotelik BeSafe iZi Go Modular, który jest częścią innowacyjnego systemu modularnego BeSafe iZi Modular. Jego skorupa została wykonana ze specjalnej kombinacji materiału EPS i pianki, co w połączeniu z miękkim obiciem gwarantuje wygodną podróż twojemu maluszkowi. Na podkreślenie zasługuje także dodatkowa ochrona boczna SIP+, o którą zadbał producent, by fotelik dla noworodka BeSafe jeszcze lepiej pochłaniał siły w czasie zderzenia bocznego.

Fotelik dla niemowlaka

Oprócz bezpieczeństwa, liczy się także wygoda w czasie podróży. Odpowiedni fotelik dla niemowlaka sprawia, że jego ciało jest prawidłowo ułożone – musi zapewnić pozycję dziecka pod kątem 35-45 stopni. Zwróć również uwagę, czy wybrany model posiada dodatkowe wsparcie dla wrażliwej główki. To ważne, by nie opadała bezwiednie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla takiego maluszka są również 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają odpowiednie przytrzymanie dziecka i jego stabilną pozycję zarówno w obszarze klatki piersiowej jak i bioder. Sprawdź dokładnie, czy interesujący cię model został wykonany z najwyższej klasy materiałów. W pierwszych miesiącach istotna jest również wkładka, która zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Zwróć uwagę, by nie uciskała maluszka za mocno.

Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg – funkcjonalność

fotelik samochodowy dla niemowlaka

Dlaczego rodzice powinni zadbać o prawidłowy wybór i montaż zgodny z instruktażem? Foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg tylko wtedy zapewniają jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo. Pamiętaj jednak, że liczy się także jego funkcjonalność. Współczesne rodziny żyją szybko, najczęściej poruszają się kilkoma samochodami, a opiekę nad maluszkiem często sprawują nie tylko rodzice, ale także dziadkowie czy opiekunki. Co więc jeszcze ma znaczenie?

Fotelik dla niemowlaka powinien dawać możliwość montażu na stelażu dobranego do niego wózka. Oczywiście, zbyt długie przebywanie w takiej pozycji obciąża kręgosłup dziecka, jednak czasem taka opcja po prostu bardzo się przydaje. Dzięki niej możemy szybko wyskoczyć na krótkie zakupy w drodze ze żłobka do domu. Często właśnie wózek ratuje nas przed wybudzeniem dziecka, które wiązałoby się z jego kiepskim nastrojem i często kilkugodzinnym płaczem. Zwróć więc uwagę, czy wybrany przez ciebie fotelik dla noworodka można wpiąć w specjalne adaptery.

fotelik samochodowy 0-13 kg

Nowoczesne foteliki samochodowe dla dzieci 0-13 kg dają również możliwość montażu na bardzo praktycznej bazie ISOfix. Dzięki niej nie musisz kombinować już z przepinaniem pasa, które niejednemu rodzicowi przyprawiło siwe włosy. Innowacyjna koncepcja BeSafe iZi Modular daje ci możliwość wykorzystania jednej bazy ISOfix do dwóch fotelików (fotelik 0-13kg i fotelik do 4 lat). Zyskujesz oszczędność pieniędzy, wygodę i to, co najistotniejsze – bezpieczeństwo w pierwszych latach życia twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.