rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

zdrowe obiady
Ślub

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Aby cieszyć się smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetką, wcale nie trzeba „katować się” treningami. Słynne przysłowie mówi, że jesteśmy tym, co jemy. I to właśnie zbilansowana dieta w dużej mierze odpowiada za to, jak się czujemy i wyglądamy. W jaki sposób pozbyć się nadmiaru kilogramów?

Po pierwsze zdrowsze posiłki

Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Dbajmy o to, aby było one wartościowe i bogate w błonnik. Płatki owsiane, otręby i jabłka spożywane regularnie pozytywnie wpływają na proces metabolizmu. Dzięki temu z naszego organizmu szybciej usuwane są toksyczne substancje.

Bardzo ważnym aspektem są zdrowe obiady. Substytutem potraw smażonych na tłuszczu są produkty gotowane na parze np. chuda ryba i bukiet warzyw. Zdrowy dodatek stanowią kiszona kapusta lub ogórki. Mają niewielką liczbę kalorii i stymulują pracę układu pokarmowego.

Po drugie: nie podjadaj między posiłkami!

Zaleca się jeść posiłki co trzy godziny, a między nimi nie podjadać zwłaszcza słonych i słodkich przekąsek. Jeśli jednak naprawdę jesteśmy głodni, sięgnijmy po świeżo wyciskany sok lub owoce, które zawierają w sobie naturalne cukry np. jabłko, gruszkę lub czereśnie. Te ostatnie skuteczne są w walce z nadwagą.

Po trzecie: żegnajcie słodycze

W celu pozbycia się zbędnych kilogramów należy zrezygnować ze słodyczy. Jeśli do tej pory byliśmy łasuchami, a deser na podwieczorek był dla nas czymś tradycyjnym, i na tym polu możemy zastosować produkty zastępcze. Podczas robienia wypieków biały cukier warto zastąpić miodem lub… daktylami.

icookandlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *