rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

zdrowe obiady
Uroda Zdrowie

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Aby cieszyć się smukłą i ładnie wyrzeźbioną sylwetką, wcale nie trzeba „katować się” treningami. Słynne przysłowie mówi, że jesteśmy tym, co jemy. I to właśnie zbilansowana dieta w dużej mierze odpowiada za to, jak się czujemy i wyglądamy. W jaki sposób pozbyć się nadmiaru kilogramów?

Po pierwsze zdrowsze posiłki

Najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie. Dbajmy o to, aby było one wartościowe i bogate w błonnik. Płatki owsiane, otręby i jabłka spożywane regularnie pozytywnie wpływają na proces metabolizmu. Dzięki temu z naszego organizmu szybciej usuwane są toksyczne substancje.

Bardzo ważnym aspektem są zdrowe obiady. Substytutem potraw smażonych na tłuszczu są produkty gotowane na parze np. chuda ryba i bukiet warzyw. Zdrowy dodatek stanowią kiszona kapusta lub ogórki. Mają niewielką liczbę kalorii i stymulują pracę układu pokarmowego.

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Po drugie: nie podjadaj między posiłkami!

Zaleca się jeść posiłki co trzy godziny, a między nimi nie podjadać zwłaszcza słonych i słodkich przekąsek. Jeśli jednak naprawdę jesteśmy głodni, sięgnijmy po świeżo wyciskany sok lub owoce, które zawierają w sobie naturalne cukry np. jabłko, gruszkę lub czereśnie. Te ostatnie skuteczne są w walce z nadwagą.

Po trzecie: żegnajcie słodycze

W celu pozbycia się zbędnych kilogramów należy zrezygnować ze słodyczy. Jeśli do tej pory byliśmy łasuchami, a deser na podwieczorek był dla nas czymś tradycyjnym, i na tym polu możemy zastosować produkty zastępcze. Podczas robienia wypieków biały cukier warto zastąpić miodem lub… daktylami.

icookandlook.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.