rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

domek dla lalek
Parenting

Domek dla lalek dla małej księżniczki

Domki dla lalek mogą być wymarzoną zabawką niejednej małej dziewczynki. Obecnie wybór ich jest tak duży, że ciężko jest wybrać ten odpowiedni model, który zachwyci naszą pociechę. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tej zabawki.

Jak wybrać rozmiar domku dla lalek?

Kluczową kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, jest wielkość naszego domku dla lalek. W sklepach znajdziemy zarówno te, które są niewielkich rozmiarów oraz takie, przy których wymagana jest zabawa na stojąco. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, musimy uwzględnić ilość miejsca w pokoju dziecięcym oraz wielkość lalek, które posiada nasze dziecko. Jeżeli miejsca jest niewiele, a lalki niezbyt pokaźnych rozmiarów – dobrym rozwiązaniem będą domki dla lalek w wersji kompaktowej. Są dostępne w wersjach składanych, więc po złożeniu nie będą zajmować dużo miejsca. Gdy z kolei dysponujemy większym metrażem, warto zwrócić uwagę na modele nieco większych rozmiarów. Zapewni to długie godziny spędzone na kreatywnej zabawie, która wpływa na wszechstronny rozwój naszego dziecka.

Jakie wyposażenie mają domki dla lalek?

Wybierając odpowiedni domek, warto przyjrzeć się, jakie jest jego wyposażenie. Niektóre modele posiadają już pełne umeblowanie, dzięki czemu od razu po rozpakowaniu ich przez dziecko są już całkowicie gotowe do zabawy. Inne zaś mogą mieć ograniczone wyposażenie, a rozbudować je możemy poprzez dokupowanie oddzielnych zestawów. Niepełne umeblowanie w domkach dla lalek może mieć pozytywną stronę – dziecko może samodzielnie wykonać pewne elementy lub wykorzystać przedmioty codziennego użytku. 

Domki drewniane, plastikowe czy z kartonu?

To, co jest równie istotne, to materiał, z którego wykonane są domki dla lalek. Produktem polecanym przez wiele mam jest drewniany domek, który ceniony jest za swoją wytrzymałość i solidność. Dodatkowym atutem jest jego ekologiczne pochodzenie oraz bezpieczeństwo.

Alternatywnym rozwiązaniem jest domek plastikowy. Ich plusem jest to, że jest lżejszy, łatwiejszy do przenoszenia nawet przez najmłodsze dzieci. Jednak nie możemy liczyć na wyjątkową trwałość, gdyż jest to materiał, który jest mniej odporny niż drewno. Należy mieć na uwadze, by przed zakupem domku z plastiku upewnić się, czy zabawka ma odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.

Innym materiałem wykorzystywanym do tworzenia domków dla lalek jest karton. Zazwyczaj jest on przeznaczony do samodzielnego montażu oraz kolorowania, co samo w sobie może być niesamowitą frajdą. Nie jest to produkt zbyt solidny, jednak znaleźć go możemy w atrakcyjnych i korzystnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.