rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Parenting

Dlaczego odpowiednie krzesełka dla dzieci są tak ważne?

Dzieci do pewnego momentu dość szybko rosną. Widać to szczególnie po ubraniach i butach, które co i rusz trzeba wymieniać na nowe – większe. To samo dzieje się z meblami do pokoju dziecięcego. I one powinny „rosnąć wraz z dzieckiem”.

Jakie meble dla dzieci wymienia się najczęściej?

Chyba jednym z pierwszych mebli, które trzeba wymienić na większe, jest łóżeczko. Później przychodzi czas na nowe meble, które mają pomóc dziecku w zabawie i nauce – np. odpowiedni stolik, a później biurko – oczywiście z odpowiednio dobranymi krzesłami.

Jednym z pierwszych krzesełek, jakich dziecko używa, jest krzesełko do karmienia. Ma ono zapewnić dziecku bezpieczeństwo i wygodę – podobnie jak osobie karmiącej malucha.

Niedługo później przychodzi czas na kolejne krzesełka dla dzieci. Od momentu, gdy dziecko zaczyna chodzić, siadać, bawić się klockami, rysować itd., odpowiednie krzesełka – dostosowane do wieku i wzrostu użytkownika – będzie bardzo istotne.

Właściwe krzesełko ważne dla zdrowia dziecka

Dlaczego krzesełka dla dzieci powinny być regularnie dostosowywane do wzrostu dziecka? Z prostego powodu: żeby pilnować właściwej postawy malucha już od najmłodszych lat. Nie ma mowy o garbieniu się – to ryzyko krzywego kręgosłupa i pogarszającego się wzroku.

Chodzi też o wygodę dziecka. Jeżeli krzesełko jest już za małe, trudno będzie na nim dziecku długo wysiedzieć i skupiać się na danej zabawie.

Czym kierować się przy zakupie krzesełek dla dzieci?

Pierwszymi wytycznymi będą oczywiście wiek i wzrost dziecka. Liczy się więc rozmiar krzesełka, ale też i takie jego wykończenie, aby małe dziecko nie zrobiło sobie o krzesełko krzywdy. Maluch może jeszcze nie chodzić zbyt pewnie albo jest żywiołowe – sporo biega po pokoju. Żaden mebel nie powinien więc stwarzać zagrożenia dla dziecka sam w sobie.

Kolejną sprawą jest jakość wykonania całego krzesełka. Powinno być ono solidne i nie ulec zniszczeniu z byle powodu.

I wreszcie niezwykle istotną sprawą są materiały, z których krzesełko zostało wykonane, a także jakość zastosowanych farm i kleju, jeżeli takowy został użyty przy produkcji krzesełka. Wszystkie te elementy nie mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia małego użytkownika.

Warto więc kupować krzesełka dla dzieci w pewnych sklepach meblowych i zwracać uwagę na producenta. Jeżeli kupującego coś niepokoi, zawsze ma on prawo zapytać o dany problem sprzedawcę. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze i w razie jakichkolwiek wątpliwości nie należy tu ryzykować. Na szczęście wybór krzesełek jest spory i jest z czego wybierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.