rodzinna24.pl

rodzinna24.pl – moda, uroda, zdrowie

Adapter dla ciężarnej
Parenting Zdrowie

Adapter dla ciężarnej – dlaczego jest potrzebny?

Kodeks Drogowy zezwala kobietom w ciąży, by podróżowały samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy są pasażerkami, czy też prowadzą auto. To jednak bardzo przestarzały zapis, który kłóci się z logiką i dostępną nam obecnie wiedzą, dlatego przestrzegamy, by na pierwszym miejscu stawiać zawsze życie swoje i nienarodzonego dziecka. Aby skutecznie was chronić, już jakiś czas temu powstał adapter do pasów bezpieczeństwa, z którego korzystają kobiety na zachodzie Europy. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego jest potrzebny.

adapter do pasów dla ciężarnych

Adapter dla ciężarnej to jedyne dostępne obecnie rozwiązanie, które pozwala na prawidłowe przeprowadzenie pasów bezpieczeństwa u kobiety w ciąży. Dzięki niemu przebiegają pod brzuchem i nie przemieszczają się bezwiednie, gdy choćby odrobinę zmienisz pozycję w czasie jazdy. Jako przyszła mama podróżujesz w komfortowych warunkach, a podczas nieprzewidzianej sytuacji na drodze jesteście bezpieczni – zarówno ty, jak i twoje dziecko.

Pasy bezpieczeństwa w ciąży – zapinać czy nie?

Wszystkie znane nam dane mówią jasno – kobiety w ciąży powinny zapinać pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy. To jedyny znany sposób ochrony zdrowia i życia zarówno matki, jak i oczekiwanego dziecka podczas wypadku czy nagłego hamowania. Wyłącznie adapter, który pozwala w sposób prawidłowy zapiąć pasy, stanowi skuteczną ochronę przed negatywnymi skutkami wielu nieprzewidzianych sytuacji drogowych.

adapter do pasów dla ciężarnych
adapter do pasów bezpieczeństwa

Musisz przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że w momencie wypadku, twoje bezwładne ciało wypadające przez przednią szybę osiągnie siłę nawet kilku ton. Podkreślmy także, że dodatkowym niebezpieczeństwem stanie się dla was uruchomiona poduszka powietrzna. Tymczasem prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa pozwolą na utrzymanie twojego ciała w odpowiedniej pozycji. Dlatego tak ważne jest, by każda przyszła mama stosowała w samochodzie adapter dla ciężarnej – to nieskomplikowane urządzenie może uratować wam życie.

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży

Okazuje się bowiem, że wiele przyszłych mam nie potrafi prawidłowo przeprowadzić pasa bezpieczeństwa. Przyglądając się temu zjawisku, można zauważyć, że duża grupa kobiet w ciąży po prostu trzyma go ręką w czasie jazdy, by lepiej się ułożył – w ten sposób możliwe jest dodatkowe połamanie palców w czasie wypadku. Jednym z najgorszych zwyczajów jest natomiast zupełna rezygnacja z pasa biodrowego i przeprowadzanie go za plecami. Jeśli dojdzie do groźnego wypadku, miednica wysunie się do przodu i może dojść nawet do jej zmiażdżenia, co dla dziecka w macicy oznacza śmierć lub trwałe uszkodzenie. Adapter dla ciężarnej to naprawdę zbawienne rozwiązanie, które zapewni ci wygodną, bezpieczną i spokojną podróż.

Adapter do pasów dla ciężarnych – dlaczego należy go używać?

Powtórzymy raz jeszcze – niezależnie od obowiązujących przepisów, każda przyszła mama powinna zapinać pasy bezpieczeństwa, ilekroć podróżuje samochodem. Dlaczego zalecamy każdej z nich adapter dla ciężarnej? Jest ważny, bo:

Adapter do pasów dla kobiet w ciąży
  1. sprawia, że pasy są prawidłowo ułożone – część biodrowa przebiega pod rosnącym brzuchem i nie przemieszcza się w sposób niekontrolowany; kobieta podróżuje bezpiecznie i wygodnie,
  2. sprawia, że pas biodrowy jest przeprowadzony poniżej dziecka znajdującego się w macicy, a więc jest w pełni dla niego bezpieczny i nie naciska na brzuch, co daje również komfort samej przyszłej matce.

Jeśli kiedykolwiek pojawią się w twojej głowie wątpliwości, czy adapter do pasów dla ciężarnych jest ci potrzebny, zawsze przypomnij sobie, jaki ciężar ma ciało w momencie wypadania przez przednią szybę. Specjaliści wskazują, że to nawet od 3 do 5 ton. Śmierć na miejscu jest więc bardzo prawdopodobna. Adapter do pasów dla kobiet w ciąży chroni więc ciebie i twojego maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.