Hascovir Control 200 mg 30 tabletek

 • Dodaj recenzję:
  • 30687
  • Producent: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
  • Dostępność: Niedostępny
  • Wysyłka: Do Polski, Kraje Unii Europejskiej - więcej o wysyłkach >>
  • szt.
  • 21,50 zł
  • Niedostępny
  • Wysyłka o masie do 10 KG WYNOSI:

   Na terenie Polski - od 8,90 zł

   Niemcy i Wielka Brytania - 49.90 zł

   Irlandia - 70 zł

   Pozostałe kreje UE - 60 zł

   Czas dostawy na terenie Polski 24-48h.

   Czas dostawy za granicę 2-3 DNI.

   Wysyłka realizowana jest firmą kurierską UPS.

  Skład

  Jedna tabletka Hascovir Control zawiera 200 mg acyklowiru.

  Wskazania

  Hascovir control w tabletkach wskazany jest w leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex).

  Dawkowanie

  Dorośli: doustnie w dawce 200 mg pięć razy na dobę, co 4 godziny (z przerwą nocną), przez 5 dni.

  Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek: W przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności nerek zalecane jest zachowanie ostrożności. Podczas stosowania produktu należy zapewnić odpowiedni poziom nawodnienia pacjenta.

  W leczeniu zakażeń wywołanych przez wirus opryszczki pospolitej (Herpes simplex) u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, zalecane doustne dawkowanie preparatu nie prowadzi do kumulacji acyklowiru ponad poziom uznany za bezpieczny dla podania dożylnego. Jednak u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 10 ml/min.) zaleca się zmniejszenie dawki do 200 mg acyklowiru 2 razy na dobę, co ok. 12 godzin. W przypadku pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż
  10 ml/min., o sposobie dawkowania acyklowiru może zadecydować wyłącznie lekarz.

  Pacjenci w podeszłym wieku: U pacjentów w podeszłym wieku należy brać pod uwagę możliwość zaburzenia czynności nerek. W przypadku pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min., o sposobie dawkowania acyklowiru może zadecydować wyłącznie lekarz, który odpowiednio dostosuje dawkę leku (patrz: Dawkowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek). W czasie leczenia należy pić dużo płynów.

  Przeciwwskazania

  Nie stosować leku Hascovir control jeśli pacjent ma uczulenie na acyklowir, walacyklowir lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.